Przejęcie restuaracji

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #8268
  Magdalena
  Użytkownik

  Witam,

  mam możliwość przejęcia działającej już restauracji. Chcę dokonać pewnych istotnych zmian (nazwa, menu, styl). W tym celu zapewne muszę założyć działalność gospodarczą (sp z o o) ale moje pytanie jest o zezwolenia. Które z zezwoleń będą ciągle aktualne w nowej restauracji, a o które będę musiała się starać?
  PIP
  Sanepid?
  Dodatkowo – o jakie dokumenty powinnam poprosić obecnego (jeszcze) właściciela? Na pewno chciałabym zobaczyć food costy, księgę rozchodów i przychodów, inwentaryzację, płace obecnych pracowników. Ale co jeszcze?

  Będę bardzo wdzięczna za wszelką pomoc!
  Pozdrawiam,
  M

  #8811
  Luk
  Klucznik

  Warto poprosić lub odkupić księgę HACCP. Będzie wtedy łatwiej ją przystosować do nowego lokalu. Odbiór sanepidu, koncesja na alkohol. Natomiast PIP nie jest konieczny przy otwarciu lokalu.

  I pamiętaj - nigdy się nie poddawaj.
  #10195
  Marcel
  Użytkownik

  To co wymieniliście jest jak najbardziej poprawne, z takich rzeczy stricte związanych z gastronomią dodałbym do tej listy jedynie aktualne rachunki by mieć ogólny pogląd na całe koszty, a nie tylko food coast czy pracowników. Jednak nie należy zapominać o takich kwestiach jak ochrona danych osobowych czy to pracowników czy gości restauracji, wchodzące wkrótce rodo to śliski temat, ja bym go oddał fachowcom. Ponadto w 2018 roku warto postarać się o dofinansowanie unijne czy wsparcie inwestycyjne, ostatnio czytałem fajny artykuł na ten temat napisany przyjaznym językiem: http://www.radca-prawny-czapczynski.pl/wsparcie-inwestycyjne-2018-roku/
  Trzymam kciuki za lokal no i jak już będziesz szczęśliwym właścicielem to pochwal się gdzie on się znajduje 😀

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.
Call Now Button